Y-Games

esport tournament

1-3.6.2018

refinery gallery - BRATISLAVA

Súťaž PC zostáv

[archívny príspevok]

Pravidlá súťaže

Zapojeným súťažiacim stačí, keď si prinesú samotnú počítačovú skriňu, periférie sa môžu dočasne požičať pre nutnú konfiguráciu, alebo počas hodnotenia výkonu (voliteľné).

PC zostavy budú bodovo hodnotené v 5 hlavných kategóriách návštevníkmi: kreativita/výnimočnosť, úroveň modifikovania PC skrine, estetika/usporiadanie/čistota, funkčnosť (či všetko funguje dohromady, ako má),tzv. WOW faktor.

Voliteľne (súťažiaci nemusia súťažiť v týchto kritériách) bude možnosť získania až 10% bonusových bodov do výsledného bodovania vďaka ďalším dvom kritériám po 5%, ktoré bude rozdávať hlavný porotca: využitie LED pásikov a výkon PC zostavy.

Kritériá bodované návštevníkmi

  • Kreativita/Výnimočnosť (0 – 10 bodov)

Počítače robia pre nás veľa a pomáhajú nám, aby sme mohli byť čím ďalej viac kreatívny a výnimočný. Na oplátku našu kreativitu a výnimočnosť môžeme využiť na nich.

  • Úroveň modifikovania PC skrine (0 – 10 bodov)

Máš zručné ruky a šikovne obrábaš materiál náradím? Ukáž to na svojom počítači!

  • Estetika/Usporiadanie/Čistota (0 -10 bodov)

Aj keď nerád upratuješ, alebo si nedržíš poriadok v izbe, tvoj počítač je určite výnimkou. Každý počítač si zaslúži čas od času údržbu, aby si sa mohol kochať v jeho kráse a výkone.

  • Funkčnosť (0 – 10 bodov)

Máš všetko správne zapojené v počítači? Fungujú ti všetky funkcie, alebo máš niečo extra? Podeľ sa o to!

  • WOW faktor (0 -10 bodov)

Videl si už zostavu, od ktorej si nemohol oči odlepiť a z úst ti vyšlo len toľko: “Wow”? Myslíš, že aj tvoja zostava je taká? Uvidíme

Bonusové kritéria bodované hlavným porotcom

  • Využitie LED pásikov (instantných 5% k celkovému bodovému hodnoteniu divákov)

Môžeš, ale nemusíš v tejto disciplíne súťažiť, je to na tebe. Keď máš počítačovú skriňu so sklenenou bočnicou, určite máš aj kúsok LED pásiku, len aby si videl lepšie komponenty vo vnútri počítača, aj keď len 3 centimetre.

  • Výkon PC zostavy (instantných 5% k celkovému bodovému hodnoteniu divákov)

Všetky hry ti idú na maximálnych detailoch v 4K, alebo ledva vytiahneš v Jazz Jack Rabbit 25 FPS? Predveď výkon počítača porotcovi a keď budeš v TOP 3 s najvyšším výkonom, dostaneš okamžite 5% k celkovému bodovému hodnoteniu. Je to voliteľná disciplína, nemusíš súhlasiť s testom, tým pádom

15 minút pobeží len CPU stress test v AIDA64, aby porotca videl, či vďaka prehrievaniu CPU sa neznižuje výkon. Grafický test bude spustený vďaka Unigine Heaven benchmark softvéru. AIDA64 bude trial verzia a Unigine Heaven je zdarma stiahnuteľný. Overený USB kľúč bude na požičanie, aby sa softvéry mohli nainštalovať na počítač, následne spustiť testy. Alebo ich môžeš dopredu pripraviť doma a stiahnuť ich tu: AIDA64 Extreme, Unigine Heaven

Hlavná cena pre víťaza súťaže je 150€. 

Otázky týkajúce sa tejto súťaže posielajte na registracia@ygames.sk

( Prečítané 2003 krát)