Y-Games

esport tournament

1-3.6.2018

refinery gallery - BRATISLAVA

Hearthstone

[archívny príspevok]

Dátum: 21.03.2015

Trvanie: 1 deň

Pravidlá

Slovník pojmov

séria – všetky zápasy hráča A proti hráčovi B. Ukončená určeným počtom víťazných zápasov jedného hráča. zápas – jeden duel hráča A proti hráčovi B. Ukončený výbuchom portrétu hráča.

Všeobecné pravidlá

1. Turnaja v hre Hearthstone sa zúčastní 32/40/48 hráčov. 2. Zápasy sa hrajú na EU serveri. 3. Turnaj sa hrá Conquest spôsobom (je vysvetlený nižšie). 4. Turnaj pozostáva z 2 častí, najprv sa odohrá skupinová fáza (8 skupín po 4-6 hráčov) a následne postúpi najlepších 16 do vyraďovacej fázy (tzv. double elimination bracket). 5. Hráč si pripraví 3 rôzne balíčky (decky) pre 3 rôzne povolania (classy). Vybrané povolania hráč oznámi až 21.3. na Y-games. 6. Karty v balíčkoch sa môžu meniť medzi sériami; nemôžu sa meniť počas série medzi jednotlivými zápasmi. 7. Počas série hráči neopúšťajú lobby (obrazovku s výberom balíčkov). 8. Hráč si pred sériou zápasov pomenuje presne 3 balíčky (s vybranými povolaniami – jedno povolanie = jeden balík) číslami 1, 2, a 3. Tieto balíky môže použiť na aktuálnu sériu zápasov. Porušenie tohto pravidla sa trestá kontumáciu zápasu! 9. Obaja hráči po skončení série prídu ohlásiť a potvrdiť výsledok adminovi. 10. Hráčom sa odporúča urobiť po každom vyhratom zápase printscreen z víťaznej obrazovky. 11. Hráči sú povinní pridať si admina na požiadanie do priateľov a pozvať ho spectatovať hru v turnaji. 12. Zakázané je použitie akýchkoľvek podporných externých programov (Deck trackery apod.), povolené je pero a papier. 13. V prípade neočakávaných udalostí (výpadok internetu, elektriny, pád budovy STV) sa prerušené zápasy opakujú! V prípade, že má hráč dokázateľný lethal, je na ťahu a má printscreen zo situácie, tak mu admin môže zápas uznať ako víťazný.

Skupinová fáza

14. Všetky zápasy sa hrajú systémom Bo5 (na 3 “víťazné”). 15. Víťaz skupiny postupuje do vrchnej časti pavúka, druhý v skupine postupuje do spodnej časti pavúka. 16. Každý hráč v skupine odohrá 3 série proti 3 rôznym hráčom. 17. Hráč dostane za každý vyhraný zápas v sérii 1 bod (t.j. zápas sa skončí 3-1, prvý hráč si pripíše do tabuľky 3 body, druhý 1). 18. V prípade rovnosti bodov na postupových priečkach rozhoduje o postupe viac vyhratých zápasov, menej prehratých zápasov, vzájomná bilancia (v tomto poradí). V prípade zhodnosti všetkých faktorov postup rozhodne rýchly vzájomný zápas Bo1.

Vyraďovacia fáza

19. Všetky zápasy v hornej časti (vrátane finále) sa hrajú Bo5 systémom. 20. Všetky zápasy v dolnej časti pavúka sa hrajú Bo3 systémom.

Conquest

Prvý balík si zvolí každý hráč podľa svojho uváženia. Víťaz zápasu si na ďalší musí zvoliť iný balík a víťazný balík už nemože počas série použiť. Porazený si môže na ďalší zápas zvoliť akýkoľvek balík, ak s ním doteraz v sérii ešte nevyhral.


Ceny

1. miesto: navigácia Sygic, figúrka Bishop, Molten Core (pre-order), medaila, + malé prekvapenie
2. miesto: antivírus ESET, tričko, Molten Core (pre-order), medaila, + malé prekvapenie
3. miesto: antivírus ESET, tričko, Molten Core (pre-order), medaila
4. miesto: 8GB USB kľúč, tričko
5. miesto: 8GB USB kľúč, tričko

+Všetci hráči dostanú štartovací balíček na začiatku turnaja

Kontakt

hs@y-games.sk

( Prečítané 1208 krát)