Y-Games

esport tournament

1-3.6.2018

refinery gallery - BRATISLAVA

Cosplay Winter 2015

[archívny príspevok]

Pozývame vás na druhý ročník cosplay súťaže na Y-games, ktorá sa uskutoční dňa 17.10.2015 (predbežne) o 15:00.

Všeobecná definícia cosplayu:  Cosplay sa skladá z anglických slovíčok costume a roleplay. Ide o čo najlepšie stvárnenie fiktívnej postavy nielen pomocou kostýmu, ale aj hraním jej charakteru ako takého.

Pravidlá súťaže Cosplay

 1. Na cosplay súťaž sa účastníci môžu prihlasovať s cosplaymi postáv len z hier, kvôli tématike Y-games. Cosplaye vymyslených charakterov, originálnych kostýmov, upravených verzií postáv apod. nebudú akceptované.
 2. Prihlášky spolu s hudbou a obrázkom postavy v dobrej kvalite treba posielať v termíne od 12.9. do 11.10. na e-mailovú adresu cosplay@y-games.sk. Je potrebné v nich uviesť nižšie napísané požiadavky. Na veku a pohlaví nezáleží, celkový počet súťažiacich je limitovaný na 20 súťažiacich.
 3. Minimálne 50% kostýmu musí byť vlastnoručne vyrobených. Časti oblečenia môžu byť však aj prerábané, t.j. prefarbené kúsky šiat, prešité tričko atď. Taktiež sú povolené aj určité kupované diely ako parochne, šošovky, topánky apod.
 4. Môžete sa zúčastniť súťaže aj s cosplaymi, s ktorými ste sa zúčastnili aj v iných súťažiach predtým. Nesmú to byť však cosplaye, s ktorými ste súťažili po minulé ročníky na Y-games a/alebo ste s nimi vyhrali.
 5. Kompletne kupované kostýmy budú automaticky diskvalifikované.
 6. Reálne a airsoftové zbrane sú prísne zakázané a budú skonfiškované.
 7. Súťažiť môže jednotlivec, ako aj skupina s max. 3 členmi, avšak budú mať spoločné ceny. Skupina musí mať kostýmy z rovnakej hry.
 8. Súťažiaci sa môže zúčastniť iba s jedným kostýmom.
 9. Počas súťaže sa účastníci musia správať slušne. Nevhodné správanie na pódiu, t.j. nadávanie, sexuálne narážky, ukazovanie spodnej bielizne atď., nebude tolerované. Súťažiaci bude vzápätí vylúčený a odvedený z pódia.
 10. Súťažiaci sa musí dostaviť na cosplay skúšku, ktorá sa bude konať podľa programu (dáme vám ešte písomne vedieť). Ak sa jej nezúčastní, bude diskvalifikovaný.
 11. Odoslaním vašej prihlášky potvrdzujete:
 • použitie fotografií a video záznamov vašej osoby organizáciou Y-games
 • prebratie zodpovednosti za prípadné spôsobené škody
 • súhlas s pravidlami a priebehom cosplay súťaže, ktoré môžu byť zmenené (o zmenách budeme súťažiacich informovať)

Za porušenie niektorých z pravidiel bude súťažiaci vyradený zo súťaže.

Priebeh súťaže Cosplay

Cosplay súťaž bude pozostávať z jedného kola, v ktorom súťažiaci predvedú svoje kostýmy. Tri miesta budú udelené porotou, jedno hlasovaním návštevníkov.

 • Cosplayeri musia potvrdiť svoju registráciu na mieste 17.10.2015 v čase 09:00 – 11:00. Pokiaľ súťažiaci nepotvrdí svoju účasť, bude automaticky vyradený zo súťaže.
 • Moderátori uvedú meno cosplayera a jeho postavy.
 • Následne súťažiaci za sprievodu hudby vystúpi na pódium a predvedie svoju postavu v limite jednej minúty.
 • Podľa počtu súťažiacich zavedieme aj krátky rozhovor ohľadom kostýmu. Znamená to, že pri malom počte súťažiacich určite očakávajte túto možnosť. Ak nie, moderátori vás budú volať jedného po druhom, aby sme to stíhali.
 • Cosplayer potom odíde z pódia, nasleduje hneď ďalší. Nakoniec budú všetci cosplayeri zvolaní na pódium kvôli spoločnej fotografii.
 • Po ukončení súťaže bude cosplaye pre 3 hlavné miesta hodnotiť porota zostavená z 3 členov: Kasame, Niky a Tomaxko. Prezrú si cosplayerov z blízka, aby mohli vidieť detaily a spýtať sa na ne.
 • Po sčítaní hlasov a ohodnotení poroty budú výsledky súťaže vyhlásené podľa programu. Budeme vás o aktualizáciách informovať.
 • Ak by sa niektorý zo súťažiacich nemohol zúčastniť vyhodnotenia a náhodou by sa umiestnil, budeme vás kontaktovať e-mailom, aby sme vám mohli zaslať ceny (resp. sa dohodnúť na osobnom odbere).

Prihláška

Prihlášky zasielajte na cosplay@y-games.sk najneskôr do 11.10.2015.

Vzor:

Meno/Nick:
Názov postavy a hry, z ktorej pochádza:
Obrázok postavy (jpg, png) a hudbu ku vystúpeniu priložte do prílohy.
Ak chcete súťažiť ako skupina, uveďte aj mená ďalších súťažiacich a/alebo názov vašej skupiny a ich postáv.

Ak máte ďalšie otázky, pripomienky alebo si nie ste istí pravidlami, pokojne píšte na adresu cosplay@y-games.sk.

Veľa šťastia a úspechu nielen so súťažou, ale aj s výrobou cosplayu! 🙂

( Prečítané 2186 krát)