Y-Games

esport tournament

1-3.6.2018

refinery gallery - BRATISLAVA

Rozhovor pre Playzone.cz

[archívny príspevok]

Pripravil som si pre vás rozhovor s jedným z organizátorov najväčšieho turnaja na Slovensku Karolom a PR manažérkou Miškou.

Y-Games na Slovensku ešte nemá dlhú tradíciu, ale každý turnaj je stále väčší a napreduje dopredu. Preto som sa rozhodol spraviť tento rozhovor keďže ďalší turnaj sa nám neodvratne blíži a to presne 17-18.10.

Tak na začiatok by som sa chcel spýtať kto vlastne ako organizátori ste a čo vás viedlo k tomu vytvoriť tento turnaj ?

Tak prvý turnaj organizovalo občianske združenie Ynet, v podstate to mala byť len taká ,,prerastená“ lanka, kde sa zhromaždilo 64 hráčov. Keďže sme vo svojom voľnom čase radi hrávali hry, tak sme si povedali, že prečo nespraviť takýto turnaj.

Takže ste vtedy ešte ani netušili alebo nepredpokladali, že raz sa z toho stane najväčší turnaj na Slovensku ?

Nie, ale zistili sme, že to má svoj potenciál potom, ako nám sami hráči  začali písať, prečo nezorganizujeme ďalší takýto turnaj. Tak sme si povedali, že o rok spravíme ďalší, lenže ľudia nám začali hovoriť, že to je neskoro a prečo ho nespraviť  skôr, a tak nakoniec druhý turnaj sa konal už o polrok. To sa nám podarilo aj vďaka spolupráci so Študentským parlamentom a Akciami na Mlynoch.

Vidíte aj nejaký pokrok čo sa týka kvality turnaja a účasťou ?

Určite áno. Z každého jedného turnaja sme si zobrali ponaučenie a na každom ďalšom turnaji chceme priniesť novinky, čo sa nám zatiaľ aj darí. Hneď tretí turnaj sa stal najväčším na Slovensku. Priniesli sme tam profesionálny stream a pódium. Nakoniec sme sa zamysleli, kam to všetko speje a zistili sme, že takto môžeme pomôcť slovenským hráčom aby aj doma mali turnaj zrovnateľný kvalitnými turnajmi v Česku a Poľsku :D. Tento cieľ je ale ešte ďaleko. Ak budeme mať z toho zisk, rozhodli sme sa, že všetky prostriedky investujeme do rozvoja e-športu na Slovensku, aby sme aj my mali kvalitných hráčov, ktorí nás budú reprezentovať v zahraničí.

Takže aj tento rok môžeme očakávať nejaké novinky ?

Ako som spomínal, každý turnaj chceme posunúť na vyššiu úroveň, takže celé hodiny sedíme a len rozmýšľame, čo nového môžeme priniesť, keďže na Slovensku to nemáme od koho odkukať 😀 Ale aby som bol konkrétny, tak vám poviem niekoľko noviniek. Napríklad tento rok môžu naši diváci a hráči očakávať… Pokračovať v čítaní na Playzone.cz

( Prečítané 1100 krát)