Y-Games

esport tournament

1-3.6.2018

refinery gallery - BRATISLAVA

Ako bolo na Y-Games Summer 2016?

[archívny príspevok]

 

V Bratislave sa opäť raz zišla špička československej hernej scény.

Na piatom pokračovaní  najväčšieho herného turnaja Y-Games si zmeralo sily  732 hráčov, ktorí súťažili o hodnotné ceny a finančné výhry za viac ako 7000 Eur. Akcia sa opäť uskutočnila na fakulte informatiky a informačných technológii Slovenskej technickej univerzity v Bratislave s rekordnou účasťou 2500 návštevníkov, pre ktorých bol pripravený bohatý sprievodný program.

Návštevníci mali počas víkendu možnosť naživo stretnúť populárnych hráčov, streamerov či YouTuberov, ktorých inak môžu sledovať iba cez obrazovky svojho počítača. Vskutku jedinečnú atmosféru dotvárala aj úplne nová expo aréna, kde si návštevníci mohli  zahrať na najnovších Xboxoch, otestovať technologické novinky od Asusu, alebo zakúpiť rôzne príslušenstvo v stánku firmy Čierny drak, ktorý sa nedávno stal jedným z najlepších herných e-shopov na Slovensku.

Cosplay súťaž, zlatý klinec sobotňajšieho programu, opäť prilákal davy fanúšikov

Víťazkou sa stala sympatická cosplayerka Kaminari, ktorá na základe  postupu  bude 7. mája 2016 reprezentovať Slovensko na World Cosplay Summit v Portugalsku. Dokonale prepracované herné kostýmy ale neboli jediné lákadlo pre divákov. Y-Games je podujatie, ktoré už tradične spája celú československú hernú komunitu.

Najviac emócií a napätia tak priniesli  herné turnaje. Nečakané a dramatické finále na hlavnom pódiu čakalo hru Hearthstone, ktorej víťazom sa stal turnajový nováčik: Scruffy. Vďaka firme TP -LINK mohli  návštevníci hrať túto logickú kartovú hru na svojich tabletoch alebo mobiloch. Nemalú zásluhu má aj pri poskytnutí sieťového hardvéru, bez ktorého by nebolo možné turnaj uskutočniť. Nečakaný zvrat na turnaji nastal aj pri hre DOTA2, kedy sa jednoznačnému favoritovi, tímu Black King Bar, po prvýkrát nepodarilo obhájiť víťazstvo z minulého turnaja Y-Games. Finálový zápas v hre CS:GO najlepšie zvládol tím eSuba a hru League of Legends ovládol tím eXtatus – priamo zo svojej V.I.P miestnosti.

Novinkou turnaja bola hra Rocket League, ktorú si hráči mohli zahrať na nadupaných herných strojoch  spoločnosti Alienware. Každoročne sa organizátorom darí zvyšovať  hodnotu cien, ktorá sa  tento rok vyšplhala na neuveriteľných 7000 eur a po prvýkrát sa podarilo zaviesť aj finančné výhry v celkovej hodnote viac ako 2200 eur. Medzi cenami nechýbalo herné príslušenstvo, grafické karty od MSI, hry na hernú konzolu od Microsoftu, Xbox One, a ďalšie iné od štedrých partnerov.

LV6_0188

O odvoz pre víťazov sa postarala spoločnosť Uber, ktorá do cien venovala kredity zadarmo. Navyše mal každý návštevník možnosť získať zľavu na vybrané produkty od internetového obchodu TPD. Ako to už na veľkých turnajoch chodí, tak ani tento sa nezaobišiel bez súťaženia do skorých ranných hodín. Našťastie mali hráči k dispozícií dostatočné množstvo energetických nápojov Red Bull, ktoré im pomáhali zvládnuť tieto náročné podmienky.

Aj napriek menším problémom s internetovým pripojením dopadol prvý tohtoročný Y-Games naozaj výnimočne. Organizátori už teraz usilovne pracujú na ďalšom pokračovaní rekordného turnaja, ktoré sa uskutoční už túto jeseň.

Y-Games je najväčší turnaj v počítačových hrách na Slovensku, ktorý organizuje skupina študentov dvakrát do roka. Fotky a videá zo všetkých turnajov nájdete na Facebookovej fanpage – www.facebook.com/YGamesSlovakia . Informácie a pravidlá hier nájdete na webovej stránke Y-Games.sk .

Najlepšie herné zostrihy sledujte na YouTube.

 

( Prečítané 1161 krát)